Back to Product: Solenoid Connector - 30mm Square 3-Pin – ISO 4400, DIN 43650A
Click Image to Zoom

Solenoid Connector - 30mm Square 3-Pin – ISO 4400, DIN 43650A
Solenoid Connector - 30mm Square 3-Pin – ISO 4400, DIN 43650A
| Part #: PS2032J83CP | Manufacturer: Parker |
|
Price/UOM: $55.38
|
Availability : 11 In Stock |
| UOM: EA |
In-Stock Symbol Meaning:
Orders placed by Noon EST ship same day *
Normally Ships in 1 - 2 weeks
![]() Order by Noon, Partial ship same day*, balance ships in 1 - 2 weeks
* Applies to in-stock items and excludes weekends and holidays |
| Description: |
Solenoid Connector - 30mm Square 3-Pin – ISO 4400, DIN 43650A
|
Product Attributes
| Solenoid Connector Lighting and Suppression: | LED with surge suppression |
| UOM: | EA |
| Series: | B |
| Pneumatic Valve Type: | Solenoid Connector |
| Solenoid Connection: | 30mm Square 3-Pin – ISO 4400, DIN 43650A (Use with Enclosure “A”) |
| Parker Division: | Pneumatic |
| Parker Group: | Automation |
| Solenoid Connector Cord Length: | 6 ft (2m) |
| Connector Lighting and Suppression: | LED with surge suppression |
| Solenoid Connector Voltage: | 120V/60Hz |
| Part Number Tags: | N/A |
Catalog / Technical Data

